DW 9000 Rack Clamp DWSMRKC15AC
4 Evaluările clienților
5 / 5
Stabilitate
Măiestrie
DW 9000 Rack Clamp DWSMRKC15AC
Toate prețurile includ TVA
în stoc
1
3 Recenzii
google translate gb
Din păcate a intervenit o eroare. Vă rugăm încercați din nou mai târziu.
VH
Pure DW excellence!
Vihren Hristov 05.06.2019
Really important - the Eybolt holds tight any rod from 3/8" (9.5mm) to 1/2" (12.7mm)!
DW quality is exceptional. All their clamps are made from real (brushed) aluminum not molded cheap materials. They look solid and work perfect. But you have to go trough all the other brands to realise how much better dw clamps are. It's a great thing that all their "mechanical" clamps (for example: DWSMRKC15A 1.5" - V Angle Clamp; DWSMRKC15AC 1.5" Clamp with Eyebolt; DWSMRKC15S